Dopravně bezpečnostní akce na konci letních prázdnin

Karlovarský kraj: Dopravně bezpečnostní akce na konci letních prázdnin. Policisté zkontrolovali více jak 2500 vozidel. 

V souvislosti s koncem prázdnin a začátkem školního roku se také policisté na území Karlovarského kraje zapojili do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce, která proběhla o uplynulém víkendu, tedy od 26. do 29. srpna 2022.

V průběhu akce se policejní hlídky zaměřily především na kontrolu dodržování povolené rychlosti a způsobu jízdy, kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek řidiči vozidel, technický stav motorových vozidel či telefonování během jízdy. Samozřejmostí byla kontrola celé osádky vozidla, zda jsou během své jízdy řádně připoutáni bezpečnostním pásem. Dále se policisté zaměřili na používání zádržných systému a na celkové dodržování dalších obecných platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V průběhu akce také policisté pátrali po hledaných nebo pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech a věcech.

Během uplynulého víkendu policisté zkontrolovali 2505 vozidel, přičemž zjistili 418 přestupků, z nichž 35 oznámili příslušnému správnímu orgánu a 383 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě. Nejčastějším přestupkem, bylo překročení nejvyšší povolené rychlosti, kterého se dopustilo 113 řidičů. Druhým nejčastěji zjištěným přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel. Dalším častým přestupkem bylo nepoužití bezpečnostních pásů a nepředložení dokladu pojištění odpovědnosti. Tři řidiči řídili svá vozidla pod vlivem návykových látek. Do dopravně bezpečnostní akce se zapojilo přibližně 180 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie.

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře