Dopravně bezpečnostní akce byla zaměřena na nákladní dopravu
Dopravně bezpečnostní akce – V minulém týdnu ve dnech 13. až 14. října letošního roku proběhla v součinnosti s Centrem služeb pro silniční dopravu na území Karlovarského kraje celorepubliková akce, která byla zaměřená na nákladní a autobusovou dopravu.

Při této akci se policisté také zaměřili na kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel, upevnění nákladu, na kontrolu technického stavu nebo kontrolu tachografu a paměťových karet a dodržování sociálních předpisů, mezi které patří doby řízení, odpočinku, bezpečnostních přestávek. Policisté také kontrolovali, zda řidiči neřídí pod vlivem návykových látek. 

Nejčastěji zjištěným přestupkem byl nevyhovující technický stav vozidel, a to konkrétně v devíti případech. V šesti případech byl zjištěno překročení hmotnosti vozidla. Ve dvou případech policisté zjistili přestupek porušení sociálních předpisů tedy zákona číslo 111/1994 Sb. Ve dvou případech byla řidičům zakázána další jízda. Uložena byla také jedna kauce ve výši 15 tisíc korun. 

Nasazeno bylo téměř 25 dopravních policistů a tři pracovníci Centra služeb pro silniční dopravu. Společně v rámci dopravně bezpečnostní akce zkontrolovali celkem 36 vozidel a zjistili 23 přestupků v dopravě, z nichž 15 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě a 8 oznámili příslušnému správnímu orgánu. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře