Dopravně bezpečností akce zaměřena na nákladní dopravu
Dopravně bezpečností akce v Karlovarském kraji – V minulém týdnu ve dnech 11. až 12. května letošního roku v součinnosti s Celní správou a centrem služeb pro silniční dopravu na území Karlovarského kraje proběhla dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena na nákladní dopravu a přepravu nebezpečných věcí ADR.  

Při této akci se policisté také zaměřili na kontrolu hmotnosti a rozměrů vozidel, upevnění nákladu, na kontrolu technického stavu nebo kontrolu tachografu a paměťových karet a dodržování sociálních předpisů, mezi které patří doby řízení, odpočinku, bezpečnostních přestávek. Policisté také kontrolovali, zda řidiči neřídí pod vlivem návykových látek. 

Dopravní akce se zúčastnilo téměř 30 policistů a 12 příslušníků Celní správy, kteří zkontrolovali na pět desítek nákladních vozidel. 

Nejčastěji zjištěným přestupkem, celkem ve dvanácti případech, bylo porušení sociálních předpisů, tedy zákona číslo 111/1994 Sb. Dalším častým přestupkem byl zjištěn nevyhovující technický stav vozidel, konkrétně v deseti případech. Uloženy byly také dvě kauce v celkové výši 20 tisíc korun. 

Zdroj a foto: Policie ČR

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře