Dobrovolnické centrum INSTAND vyhlašuje cenu Křesadlo
Dobrovolnické centrum INSTAND vyhlašuje cenu Křesadlo pro dobrovolníky v Karlovarském kraji. KŘESADLO, které je symbolem vykřesané jiskřičky lidství, převezme v rámci slavnostního společenského večera pět dobrovolníků z Karlovarského kraje.

Většina lidí se domnívá, že dobrovolníci pomáhají zejména lidem, kteří jsou v nepříznivé situaci, v nemocnicích, v zařízeních sociálních služeb apod. Dobrovolnictví je ale všude kolem nás! Vzpomeňme si na dobrovolné hasiče, skauty, dobrovolníky v knihovnách, na kulturních a sportovních akcích, na lidi, kteří bez nároku na odměnu opravují památky či zvelebují prostředí kolem sebe. Ti všichni si zaslouží naši pozornost a poděkování. Otevřete oči, rozhlédněte se v okolí a najdete v něm plno dobrovolníků, kterým patří velký dík za to, co dělají. Projevte jim ho a nominujte je na cenu Křesadlo za rok 2022! Nominovat dobrovolníky ze svého okolí mohou všichni občané – nejen organizace. Veškeré podrobnosti a podmínky akce naleznete na internetových stránkách Dobrovolnického centra INSTAND.

Křesadlo je prestižní ocenění vybraných dobrovolníků replikou historického křesadla za jejich nezištnou dobrovolnou službu. Cílem udělování ceny Křesadlo je ocenit dobrovolníky, zviditelnit dobrovolnictví a neziskový sektor, vzbudit v lidech zájem o dobrovolnou činnost i respekt k těm, kteří je vykonávají. Myšlenka každoročního ocenění dobrovolníků vznikla v rámci Mezinárodního roku dobrovolníků v roce 2001. Podobné ceny se udělují v USA, existují i v některých okolních zemích, například v Maďarsku, kde ji předává každoročně prezident.

Křesadlo jako předmět je autorský originál Jaroslava Zívala, kováře z hradu Křivoklát, který podle starých vzorů vyrobil opravdové a funkční Křesadlo. Křesadlem se křesá o pazourek, který používali staří Slované a před nimi Keltové.

Nominujte dobrovolníky na cenu Křesadlo

Návrhy mohou občané i organizace zasílat nejpozději do 15. dubna 2023 prostřednictvím formuláře na https://www.instand.cz/kresadlo/.

Kresadlo Karlovarsky kraj Zpravy Karlovarsko

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře