Krajská knihovna Karlovy Vary
Krajská knihovna Karlovy Vary přivítala v loňském roce více čtenářů, stoupá návštěvnost kulturních a společenských akcí i počet výpůjček.  Po dvou letech omezování provozu kvůli vládním opatřením v souvislosti s pandemií Covid 19, lidé opět našli cestu ke knihám, chtějí se setkávat a vyhledávají zajímavé přednášky i výstavy.

„V současné době se pomalu vracíme na předcovidová čísla. V loňském roce stoupl počet čtenářů na 7012, vracejí se k nám i děti do 15 let, kterých nyní evidujeme zhruba o tři stovky více než začátkem předchozího roku,“ uvedl ředitel knihovny Vratislav Emler. Nárůst čtenářů sebou nese rovněž nárůst výpůjček, a to jak fyzických, tak elektronických. V obou kategoriích knihovníci zaznamenali zhruba dvacetitisícový nárůst v porovnání s rokem 2021.

Pandemie změnila i chování uživatelů. Jedná se především o elektronické výpůjčky. Mnohem častěji teď o knihovny chodí i relativně starší lidé, kteří mají zájem o e-knihy a potřebují radu ohledně pořízení nového tabletu či vhodné čtečky. „Doufáme, že vzrůstající trend bude pokračovat, a i nadále budeme dělat všechno proto, aby se k nám čtenáři rádi vraceli,“ uzavřel ředitel knihovny.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

, , ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře