Město Karlovy Vary uspořádá pietní setkání k výročí vzniku Československa
Česká republika si 7. března připomíná výročí narození Tomáše Garrigue Masaryka. Město Karlovy Vary památku prvního československého prezidenta uctilo vyvěšením státní vlajky a položením věnce u sochy TGM na stejnojmenné karlovarské třídě.

Stalo se tak bez ceremoniálu. Tradiční pietní setkání s ohledem na stávající situaci a platná opatření město nepořádalo.

Tomáš Garrigue Masaryk přispěl k věhlasu Karlových Varů. Několikrát zde pobýval i jako prezident. I když neužíval lázeňské kúry, užíval jiného blahodárného bohatství našeho města – klid a příznivé klima lázeňských lesů. Jeho oblíbeným místem byla mimo jiné kavárna na svatém Linhartu.

Tomáš Garrigue Masaryk, označovaný jako prezident Osvoboditel se narodil 7. března 1850 v Hodoníně. Byl československý státník , filozof,  sociolog a pedagog, první prezident Československé republiky. K jeho osmdesátým narozeninám byl roku 1930 přijat zákon o zásluhách T. G. Masaryka, obsahující větu „Tomáš Garrigue Masaryk zasloužil se o stát“, a po odchodu z funkce roku 1935 ho parlament znovu ocenil a odměnil za jeho osvoboditelské a budovatelské dílo.

Zdroj a foto: Magistrát města Karlovy Vary, wikipedia

 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře