O návštěvu Císařských lázní je velký zájem, Císařské lázně přivítaly první den stovky návštěvníků
Tři slavnostní večery uvedly do provozu Císařské lázně v centru Karlových Varů. Tato národní kulturní památka byla otevřena po dlouhé a rozsáhlé rekonstrukci, za kterou kraj zaplatil 1,4 miliardy korun. V neděli pak Císařské lázně navštívilo téměř osm stovek zájemců o komentované prohlídky.

„Program slavnostního otevření byl velmi příjemný a zdařilý. Konal se v prostoru vestavěného sálu Atrium, který je jedinečný nejen svou podobou, ale také akustickými vlastnostmi. Nyní vstupují Císařské lázně do zkušebního provozu a odstartovaly také komentované prohlídky dvou okruhů. Naší snahou bude přiblížit objekt bývalé lázeňské budovy co možná nejvyššímu počtu našich občanů. Chystáme proto například prohlídky pro seniory, kterým Karlovarský kraj zajistí dopravu, a budou si tak moci také užit atmosféru Císařských lázní,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Prohlídkový okruh „Skrz naskrz Císařskými lázněmi“ provede návštěvníky veřejně přístupnými  místy a přiblíží zlatý věk evropského lázeňství a význam a bohatství Karlových Varů na přelomu 19. a 20. století. Společně s průvodcem mohou zájemci prozkoumat budovu, která byla ve své době dokonalým spojením krásy a moderních technologií.

Druhý okruh je zaměřen na exkluzivní prostory císařské koupelny. V rámci půlhodinové prohlídky poznají návštěvníci slavné hosty Karlových Varů a projdou si prostory koupelny, která byla vybudována pro nejnáročnější klientelu. Drahý nábytek a cenné vybavení jim připomenou dobu, kdy byly evropské lázně symbolem luxusu a okázalosti.

Císařské lázně budou v denním provozu vždy od 10 do 18 hodin. Vstupenky na prohlídky je možné zakoupit na místě, případně online prostřednictvím webu Císařských lázní.

Zdroj: IPKVK, foto FB Císařské lázně

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře