Chebští hasiči mají nové zázemí
Chebská jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje už stěhuje techniku do nových garáží.

Jde o jednopodlažní objekt na ploše 1350 ms moderním technickým a hygienickým zařízením, který společnost SWIETELSKY stavební vybudovala za zhruba 57 milionů korun bez DPH. Práce začaly v závěru března 2020 a jejich součástí byla i demolice původního objektu v ulici 17. listopadu. Takto se ekologicky zlikvidovalo přes 8000 tun sutě, izolačních materiálů, zeminy či kameniva.

„Garáže nám poskytují zcela nové zázemí jak z hlediska bezpečnosti, tak komfortu podmínek k přípravě na mimořádné události. Vedle parkovacích ploch, skladů, myčky se sušičkou je jejich součástí také zázemí pro sloužící jednotku,“ uvedl plukovník Jan Doubrava, ředitel Územního odboru Cheb HZS Karlovarského kraje. Součástí objektu je také dílna s montážní jámou a 30 m3 nádrž na jímání dešťové vody s filtrací, která se využije k mytí vozidel a samotných garáží.

„Původně jsme práce chtěli dokončit už koncem června, ale v podloží komunikací jsme při hloubení výkopů narazili na pozůstatky sklepů původní zástavby. Musel se proto dokončit průzkum podloží a doplnit projekt, a to nás o necelých pět měsíců zdrželo,“ vysvětluje Jan Kutač, ředitel oblasti Sokolov, závodu Pozemní stavby Západ SWIETELSKY stavební.

V covidové pandemii práce poznamenalo i dočasné uzavření okresů Cheb a Sokolov a tím i omezený počet lidí na staveništi a opožďující se dodávky materiálů. „Koordinace stavby byla v té době složitá, ale nikdy jsme ji nezastavili. Na celkový termín dokončení tedy covid vliv neměl,“ dodal Jan Kutač.

Hasičská stanice v Chebu je jednou ze tří centrálních stanic v Karlovarském kraji. Zajišťuje požární ochranu nejen na území města, ale celého chebského regionu. V nepřetržitém směnném provozu zde slouží minimálně dvě výjezdová družstva. Od začátku roku vyjížděli hasiči ze stanice Cheb dosud k více než 630 událostem.

Stavba provozních garáží byla financována ze státního rozpočtu prostřednictvím ministerstva vnitra – Generálního ředitelství HZS ČR. Plných 85 procent uznatelných nákladů kryje program IROP evropských strukturálních fondů.

Zdroj a foto: HZS Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře