Upozornění na organizační změny v chebské nemocnici, Chebská nemocnice je na hraně kapacit. Ministr Blatný přesto odmítá aktivaci přeshraniční pomoci

Velký rozruch v Chebu i celém kraji vzbudilo včerejší vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice MUDr. Stanislava Adamce, který informoval, že nemocnice už není schopna zajistit odpovídající péči pro pacienty s covid-19. 

Krizový štáb ORP Cheb byl o hrozícím nedostatku lůžek informováno ředitelem chebské nemocnice už v průběhu pracovního týdne, byla projednána i možnost případné pomoci ze strany města. Byla tak např. dojednána pravidelná přítomnost hlídek městské policie v areálu nemocnice, kde budou dohlížet na veřejný pořádek a předcházet konfliktním situacím. 

Zřizovatelem nemocnice je Karlovarský kraj, proto starosta opakovaně komunikuje s hejtmanem Kulhánkem. Ten už ve čtvrtek vyzval vládu, aby aktivovala systém pomoci, který by umožnil část pacientů převézt do SRN a ulevit tak přetíženým zdravotnickým zařízením nejen v Chebu, ale i ve zbytku kraje. Ministr Blatný aktivaci přeshraniční pomoci doposud odmítá s tím, že zatím nejsou vyčerpány lůžkové kapacity v ČR, proto nevidí převoz pacientů do Německa jako nezbytný.

V současnosti tak dochází k distribuci pacientů s covid-19 mezi nemocnicemi a dalšími zdravotnickými zařízeními v kraji (Mariánské Lázně, Nejdek), několik pacientů už bylo převezeno i do Plzně a Prahy.

Vedení města ve shodě s vedením kraje apeluje na vládu, aby možnost převozu pacientů do bavorského a saského pohraničí aktivovala co nejdříve. Jednak může poskytnutá kapacita lůžek v Německu sloužit jako záloha při rychlém zhoršení epidemické situace, jednak jsou nemocnice v Německu dopravně rychleji a snáze dostupné než plzeňské a pražské. Vedení města děkuje všem zdravotníkům v chebské nemocnici za enormní úsilí, které musí už po řadu měsíců vynakládat při záchraně zdraví a životů pacientů s těžkým průběhem nemoci covid-19.

Zdroj: Fb – Město Cheb, foto: kkn.cz

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře