Cheb: Zástavba na Náměstí Prokopa Holého
Cheb: Vrcholí dlouhodobý proces, na jehož konci snad bude obnovení bloku domů mezi ulicí Osvobození a Náměstím Prokopa Holého. Z kompaktního bloku domů zde po roce 1990 postupně zůstala jen osamocená torza.

Z pohledu města jde o jednu z nejlepších lokalit pro bydlení. Sousedí s parkem, v blízkosti je zimní stadion, sportovní hala, škola i školka, daleko to není ani na nádraží. V minulosti o výstavbu bytových domů v tomto místě projevilo zájem několik developerů, všechny projekty ale vyšuměly.

Už při přípravě prodeje pozemků rada města rozhodla, že kritériem nebude jen nejvyšší nabídnutá cena, ale i splnění řady urbanisticko-architektonických podmínek. Ty městu pomáhal zpracovat architekt David Poloch a patří mezi ně třeba podmínka nijak nezasáhnout do stávající zeleně v ploše parku, řešení parkování v rámci vnitrobloku, nikoliv v přilehlých ulicích, a též podmínky, aby převažovaly byty s větší plochou.

Na základě těchto podmínek dva zájemci zpracovali studie, které byly předloženy hodnotící komisi. Ta konstatovala, že oba developeři splnili požadavky města a mohou se zúčastnit elektronické aukce. V ní zvítězila havlíčkobrodská firma UNNI, která za pozemky o celkové ploše skoro 5 tis. metrů čtverečních nabídla přes 12 mil. Kč. Po odsouhlasení prosincovým zastupitelstvem bude firma vyzvána k podpisu kupní smlouvy. Její součástí bude i podmínka, aby v případě, že do 4 let nerealizuje nabyvatel pozemků ani jednu etapu výstavby, je povinen pozemky nabídnout zpět městu. Stejně tak i v případě, že by chtěl pozemky prodat jinému subjektu.

“Věříme, že se po letech odkladů konečně na Náměstí Prokopa Holého začne stavět a vznikne tu kvalitní bydlení, které obohatí nabídku nemovitostí v našem městě”. VPM – Volba pro město

Zdroj a foto: Fb – VPM Volba pro město

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře