Cheb má nový skatepark

Cheb má nový skatepark – Dalším nově vybudovaným sportovištěm, které přibylo ve sportovním areálu na levém břehu Ohře, je skatepark.

Ten podle zdejší komunity mladých skateboardistů v Chebu citelně chyběl. Podle starosty Jalovce nebylo vůbec jednoduché tento projekt prosadit a problematická byla i výběrová řízení na zhotovitele. Po dvou neúspěšných pokusech se napotřetí podařilo ve výběrovém řízení najít vhodnou firmu. Sportoviště tak vyrostlo na okraji areálu na levém břehu Ohře směrem ke Koželužské ulici nákladem necelých 18 milionů korun.

Architekti: U / U Studio s.r.o.

Město Cheb disponuje spoustou dětských hřišť pro nejmenší a formálních hřišť, avšak absence kvalitního veřejného prostoru pro trávení volného času je dlouhodobým problémem. Kvalita a bezpečnost prostředí je přímo úměrná spokojenosti obyvatel města a způsob jakým trávíme svůj volný čas je stále důležitějším faktorem pro celkovou psychickou pohodu v tomto stále se zrychlujícím světě kolem nás. Našim návrhem nevytváříme skatepark tak, jak ho většina veřejnosti zná, ale navrhujeme otevřené místo, které má lákat k návštěvě všechny věkové a sociální skupiny – děti na koloběžkách, teenagery na skateboardech/bruslích/bmx, ale i náhodné kolemjdoucí k posezení a sledování aktivit odehrávající se na ploše. 

Přehlednost a otevřenost návrhu zajišťuje funkci sociální kontroly a bezpečnosti, jež je důležitou součástí veřejných prostranství. (Stávající mlatové meandry s keři, grily a mobiliářem vytvářely nepříjemná zákoutí, a proto byly návrhem nahrazeny velkou přehlednou mlatovou plochou.)

Projekt se snaží co nejvíce komunikovat s okolím. Žlutě probarvený beton ladí s tartanem běžecké dráhy a lemující cihlová podsvícená zídka s hradbami města, které se nachází přes řeku. Výřezy kruhového tvaru v betonu navazují na stávající generel areálu tvořený kružnicovým vymezením cest. Území v letních dnech dlouhodobě zužuje nedostatečné odstínění. Do návrhu jsme proto navrhli transformaci jednoho stávajícího pítka na letní fontánu, která díky svému tvaru funguje v chladných měsících i jako prvek pro skateboarding a jiné kolečkové sporty.

Více o skateparku: https://uustudio.cz/project/skateplazacheb

Zdroj a foto: Město Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře