Město Cheb připravuje změnu koeficientu daně z nemovitosti

Krizový štáb ORP Cheb jednal o aktuální pandemické situaci. Na pravidelné schůzce informovali zástupci složek IZS o vývoji pandemie covid-19 v ORP Cheb za uplynulý týden.

„Situace ve městě i v okrese je mimořádně příznivá. Máme nahlášeny nové případy onemocnění v počtu jednotek osob. Vzhledem ke zlepšené situaci můžeme od soboty 27. března zprovoznit i další dvě dosud uzavřená dětská hřiště v areálu Krajinky. Tyto příznivé zprávy však neznamenají, že končí veškerá opatření. Spíš naopak. Snažme se o jejich dodržování i nadále, ať se situace ze dne na den rychle nezhorší,“ uvedl v úvodu jednání starosta Antonín Jalovec.

Další pozitivní zprávou je dobré fungování očkovacího centra v Kulturním centru Svoboda.

Přítomnost strážníků městské policie, kteří regulují a organizují příchody a příjezdy občanů tak, že nedochází k velkému srocování před centrem, je kladně hodnoceno i samotnými klienty očkování. Podle místostarosty Jiřího Černého i ředitele chebské nemocnice funguje centrum díky dobré koordinaci zdravotnického personálu i dobrovolníkům, kteří se podílejí na administrativních činnostech.

Hasičský záchranný sbor v neděli 28. března ukončí výpomoc v nemocnicích Karlovarského kraje a to na základě zklidnění pandemické situace a zlepšené situaci ve zdravotnických zařízeních. Nadále však spolupracují na zajišťování provozu testovacího místa v Pomezí nad Ohří.

Zlepšení personálního stavu hlásí i Policie ČR, která nadále kontroluje dodržování platných vládních opatření občany města.

Agendy městského úřadu jsou zajišťovány plynule v rozmezí úředních dnů Po a St v časech 7.30 – 12; 13 – 17 hodin, nebo telefonickou či písemnou komunikací s občany. Úředníci městského úřadu jsou 1x v týdnu testováni na přítomnost viru covid-19. Krizový štáb ORP Cheb aktuálně reaguje na vládní opatření a je ve spojení s krajským krizovým štábem.

Další jednání zástupců krizového štábu ORP Cheb se uskuteční v pátek 9. 4. 2021 v 8,30 hodin.

Zdroj: Město Cheb

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře