Hejtman Kulhánek: Slíbím cokoli, ale nesplním nic

Na sociálních sítích se rozhořela debata ohledně zpoplatnění úseku dálnice D6 mezi Karlovými Vary a Chebem. Politici se osočují ze lží

Vše začalo příspěvkem, který zveřejnila na svém facebookové profilu Jana Mračková Vildumetzová:

“Konec výjimek! Dražší dálniční známku, místo 1500 Kč za 2300 korun, budete potřebovat už i pro obchvaty měst nebo nedostavěné dálnice. Úsek Karlovy Vary – Cheb se nově bude platit. Být hejtmankou, tak toto vládě neprojde! Stejně jako jsem to nedarovala té předchozí.”

Následovala reakce hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka:

“Pokud vás dnes rozladila zpráva od paní Mračkové Vildumetzové o tom, že dálniční známku budete nově potřebovat i na úsek Karlovy Vary – Cheb, mohu vás uklidnit: je to jen jedna z jejích dalších mystifikací a dezinformací. Nic z toho není pravda, potvrdil to i ministr dopravy Martin Kupka. Úsek dálnice D6 mezi Karlovými Vary a Chebem zůstává i nadále od dálničního poplatku osvobozený. Je otázkou, zda taková dezinformace už nehraničí s šířením poplašné zprávy.”

Jak vše nakonec dopadne, a který z politiků má pravdu, to ukáže čas. Reportáž České televize, ale naznačuje, že v budoucnu si dálniční známku budeme muset pořídit.

Reportáž České televize – Zdražení dálničních známek, zrušení slev na jízdném pro studenty a rušení výjimek

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře