Běh pro Světlušku

Český rozhlas Karlovy Vary spolu s KV CITY CENTRUM a Atletickým klubem Triatlet Karlovy Vary, připravil na 9.září 2021 historicky první Běh pro Světlušku v Karlovarském kraji.

Start i cíl je v areálu Rolava. Registrace bude probíhat od 18.00 hod. Start potom ve 20.00 hod. Běžet a třeba jen jít může na dvou připravených trasách (2,5 a 5 km) úplně každý. Trasa je téměř celá mírně osvícená, ale čelovky, typické pro “světluščí“ běhy, jsou vítány. Z bezpečnostních důvodů prosím nechte kola, brusle i koloběžky doma.

Na místě samozřejmě nebude chybět legendární startovní brána, stánek Světlušky i doprovodný program (například taneční vystoupení nebo vodní záchranáři). Lidé si také budou moci zakoupit předměty od Světlušky nebo originální výrobky, které jsou prací žáků Základní umělecké školy Karlovy Vary.

„V loňském roce jsme chvíli byli na poslední chvíli nuceni běh v Karlových Varech zrušit. Pevně věříme, že se to tentokráte s dodržením mimořádných opatření podaří. Výtěžek ze startovného ve výši 150 Kč i z prodeje výrobků využije Světluška pro potřeby nevidomých a slabozrakých osob. Jsme rádi, že tváří tohoto běhu je sokolovský rodák Dalibor Gondík a to i přes to, že kvůli pracovnímu vytížení se nebude moci běhu účastnit… “ říká Gabriela Drastichová, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu. 

Všichni běžci obdrží malý dárek od Světlušky i Českého rozhlasu Karlovy Vary. Samozřejmostí je minerálka, kterou věnovala Karlovarská Korunní s.r.o.

Historicky prvního běhu pro Světlušku v Karlovarském kraji se 9.září zapojí nejen tým moderátorů ČRo Karlovy Vary ale také hráči volejbalového týmu VK ČEZ Karlovarsko. Kromě možnosti se proběhnout se skutečnými sportovními hvězdami, můžete získat podpisové karty svých oblíbených hráčů. Světlušku také osobně podpoří asistent trenéra Tomáš Mariška, vedoucí týmu Daniel Kubelka z HC Energie.

Start i cíl je v areálu Rolava. Registrace bude probíhat od 18.00 hod. Start potom ve 20.00 hod. Běžet a třeba jen jít může na dvou připravených trasách (2,5 a 5 km) úplně každý.

Na místě samozřejmě nebude chybět legendární startovní brána, stánek Světlušky i doprovodný program (například taneční vystoupení nebo vodní záchranáři). Lidé si také budou moci zakoupit předměty od Světlušky nebo originální výrobky, které jsou prací žáků Základní umělecké školy Karlovy Vary. Výtěžek ze startovného ve výši 150 Kč i z prodeje výrobků využije Světluška pro potřeby nevidomých a slabozrakých osob.

Připomínáme, že je nutné dodržovat proti covidová opatření. Je tedy nutné mít s sebou doklad o prodělaném očkování, negativním testu, nebo prodělané nemoci a roušku. Tu bude možné před
startem sundat.

Zdroj a foto: Tisková zpráva

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře