Město Karlovy Vary v Trocnově ubytovalo 45 uprchlíkův

V současné době rozvířilo doposud klidné karlovarské politické vody téma “hotel Trocnov”.

Tento hotel, který je v majetku města, je již delší dobu bez nájemce. Městskou pokladnu tak stojí jeho údržba nemalé finance. I proto vedení města uvažuje o možném prodeji tohoto objektu s tím, že utržené peníze z případného prodeje může použít na jiné investiční projekty.

Jaký je váš názor k případnému prodeji této nemovitosti? Mělo by město hotel Trocnov prodat? Vyjádřit se můžete v naší anketě, která je na konci tohoto článku.

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) vydala prohlášení, kterým reagovala na tiskovou zprávu karlovarské pirátské strany týkající se případného prodeje hotelu Trocnov.

Karlovarský Hotel Trocnov je už rok bez nájemce. Město stojí peníze za energie na temperování, aby objekt nechátral rychleji, než musí.

Ano, na  první pohled vypadá relativně dobře, a odborníci Piráti na něm shledali jen „drobné“ závady – někde zatéká, historické dřevěné balkony na jižní straně této kulturní památky se rozpadají. Podle nás to  úplně drobné závady nejsou a obnova budovy do takového stavu, aby se dala využívat, bude někoho stát miliony korun. Nehledě na to, že v našem městě je opravdu velké množství velmi dobrých hotelů, poskytujících prvotřídní servis a služby. Hotel by bylo zapotřebí zmodernizovat, zvýšit komfort pro hosty aby nabízel hotelové a lázeňské služby špičkové kvality, a v neposlední řadě snížit energetickou náročnost budovy apod. 

Pokud bude majitelem město a vilu si ponechá, kromě peněz památkové opravy to bude stát také peníze na provoz objektu, což budou opět miliony ročně. Otázkou je, jak objekt využít. Jestli to bude pro nějaký jiný účel než hotel, bude to znamenat další miliony provozních nákladů ročně, mimo jiné za stále dražší energie, a to bez ekonomické návratnosti.

V loňském roce, když nájemce vypověděl smlouvu, ze které město stejně mnoho nemělo, jsme uvažovali, že by hotel mohly využívat Alžbětiny lázně jako svou ubytovací kapacitu, to se ale nepotvrdilo jako proveditelné. Proto jsme se letos rozhodli nabídnout Trocnov do licitace a zjistit, zda za něj budeme schopní získat větší cenu, než činí odhad. Do lednové výzvy se bohužel závazně přihlásil pouze jeden zájemce,  což by asi k nějakému boji o lepší cenu nevedlo, proto jsme tuto licitaci zrušili. Ale objekt chceme co nejdříve nabídnout znovu k prodeji, domníváme se, že čím déle bude objekt nevyužívaný, tím více se bude jeho stav zhoršovat. Navíc věříme, že umrtvení cestovního ruchu a lázeňství musí brzy pominout, a že se najdou investoři, kteří si to uvědomují.

Nevím, na jaké dotazy a kritiku Piráti nedostali odpověď, za ignoranci považuji spíš to, že místo, aby se zeptali, nebo se s námi k této věci potkali, napíšou hned petici… To je samozřejmě jednodušší krok a umět jen kritizovat. Je tedy pravděpodobné, že Piráti sami neví, jak s objektem naložit. Cílem jejich petice je prý zachránit Trocnov, což ale v jejich pojetí neznamená hledat způsob, jak této památce vrátit smysluplné využití, ale držet ji nevyužitou v majetku města. Položme si tedy spíše otázku, zda jde v jejich případě opravdu o záchranu chátrajícího hotelu nebo o předvolební kampaň této politické strany? Uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová

Anketní otázka

Mělo by město Karlovy Vary prodat hotel Trocnov nebo ho rekonstruovat a provozovat

  • Prodat 78% (2 988 hlasů)
  • Provozovat 22% (829 hlasů)

Celkový počet hlasujících: 3 817

Nahrávání ... Nahrávání ...
, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře