Andrea Pfeffer Ferklová, Náplavka Karlovy Vary

Primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO) dnes na svém facebookovém profilu oznámila, že město Karlovy Vary plánuje pro své občany a návštěvníky vytvořit oddychovou a relaxační zónu v blízkosti centra – Karlovarskou Náplavku

Do konce podzimu budeme mít hotovou projektovou dokumentaci na realizaci Náplavky v Tuhnicích. píše primátorka a pokračuje:

Chceme pro naše občany, ale i návštěvníky vytvořit oddychovou a relaxační zónu v blízkosti centra, ta by měla mít podobu přírodního leso-parku.

Pravý břeh řeky Ohře mezi Tuhnickou lávkou a Chebským mostem by se tak mohl změnit v odpočinkovou a relaxační zónu. Vzniknout by zde měla nová náplavka. Město si nechalo vybudovat studii nad využitím prostorou právě podél břehů řeky Ohře, kde se i aktuálně nachází loděnice a občerstvení pro vodáky. Území je také obklopeno a dopravně připojeno výraznými dopravními cestami. Řešené území je jednou z mála možností, jak v rámci města “zpřístupnit” nábřeží našim obyvatelům. V centru  města podél říčky Teplé to je prakticky nemožné, zde u řeky Ohře je břeh převážně zarostlý a menší úpravou by došlo k zatraktivnění této zajímavé lokality. Nachází se zde také zcela nová cyklostezka a osvětlení. 

Nový prostor by měl být opravdu určen pro všechny, měl by sloužit k volnočasovým aktivitám sportovcům, pejskařům, maminkám s dětmi i seniorům, ale samozřejmě také vodákům. Myslím, že si zde najde každý to své … 

Lokalita by měla být rozdělena do několika zón. Pro rodiče s dětmi zde bude vytvořeno dětské hřiště pojaté jako leso-parkové, budou zde i různé pohybové prvky a dopadové plochy z umělého povrchu. Své si zde najdou i návštěvníci, kteří budou chtít relaxovat v odpočinkové zóně s kamenitou pláží, najdou zde i pítka a třeba i venkovní sprchy. V další zóně vhodné například pro piknik a stolování budou umístěna ohniště nebo grily. 

Oproti náplavkám v jiných velkých městech by ta karlovarská měla být opravdu přírodní a relaxační, v některých městech najdete minimum zeleně, zde se nachází stromové aleje a další sadová úprava vznikne i při revitalizaci prostranství. Takže i v horkém dni si zde mohou návštěvníci odpočinout ve stínu pod rozkvetlým stromem.

Zdroj a foto: Fb – Andrea Pfeffer Ferklová

Naše redakce připravuje podrobnější článek o tomto chystaném projektu.

,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře