Advent v Muzeu Cheb 2022, 23. ročník muzejního adventního trhu
Advent v Muzeu Cheb 2022 – Mílovými kroky se blíží adventní čas. Ten již klepe také na bránu chebského muzea, kde jej budou moci návštěvníci společně přivítat již v sobotu 26. listopadu, a to tradičním muzejním adventním trhem s bohatým doprovodným programem.

Pracovníci muzea připravili program 23. ročníku muzejního adventního trhu pro návštěvníky, kteří se rádi nechávají okouzlit adventní atmosférou naplněnou vůní vanilky, skořice a jehličí. Těm patří pozvání do muzea, kde bude po celý den připraven bohatý program ve všech prostorách. Užijí si jej děti i dospělí.

Muzejní adventní trh bude opět inspirací ke koupi mikulášských a vánočních drobností, nebudou chybět nápady na adventní a vánoční výzdobu. Návštěvníci si budou vybírat ze široké nabídky rukodělných výrobků, jako například drobných hraček, zajímavých šperků, háčkovaných a paličkovaných vánočních ozdob a interiérových drobností, tradičního i méně tradičního vánočního cukroví a perníků. V muzeu se opět bude péct, bude vonět koření a návštěvníci opět ochutnají tradiční vánoční jídla.

Valdštejnská obrazárna muzea ožije dětským zpíváním a recitací. V dopolední části programu se poprvé v muzeu představí děti z Waldorfské základní a mateřské školy Cheb se svým pásmem Adventní příběhy. Opět vystoupí také pěvecký sbor při 5. ZŠ Cheb s programem Advent s Koťaty.

Odpoledne nebudou chybět pěvecké soubory Sedmikrásky a Kopretiny, ke kterým se přidá pěvecký sbor Špalíček. Představí se  také žáci z literárně dramatického oddělení chebské ZUŠ s pásmem Venku tiše padá sníh. Připravena bude i pohádka v podání Divadla loutek Karlovy Vary – O zlaté rybce. Návštěvníky jistě potěší také pohled na restaurovaná národopisná kamna Williho Russe, která jsou nově instalovaná v expozici Muzea Cheb.

Připravena bude také soutěžní výstava dětských prací na téma Vánoční dekorace. Více informací k programu je uvedeno na webových stránkách muzea.

Zdroj: Informační portál Karlovarského kraje

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře