Začal 22. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje
Regionální stavební sdružení Karlovy Vary vyhlásilo 21. ročník soutěže Stavby Karlovarského kraje. Hlasování veřejnosti již bylo spuštěno.

Například město Karlovy Vary přihlásilo obnovený Dvorský most a studii Divadelní korzo zpracovanou Kanceláří architektury města Karlovy Vary. Soutěží také zrekonstruovaná Mlýnská kolonáda a další realizované stavby a projekty, které do klání přihlásili jejich zhotovitelé či investoři. Mezi zachráněné památky nominovali organizátoři do soutěže Karlovarské městské divadlo.

Podpořte i vy svým hlasem stavby a projekty Karlovarského kraje. Hlasovat můžete na stránce soutěže, a to do 16. června 2022 do 15 hodin.

V letošním roce bylo možné přihlásit do soutěže nejen realizace staveb, ale i projekty a architektonické studie a předvést vše veřejnosti. Snahou pořadatelů pro letošní ročník bylo podpořit patriotismus a hrdost na krásné stavby v Karlovarském kraji. A také vrátit naději na to, že i v současné složité době je možné realizovat stavby, které nás přežijí a budou sloužit lidem.

Přehlídka i soutěž byla rozdělena na dvě části – realizace a projekty. Toto rozdělení na „Co se postavilo… “ a „Co se bude stavět…“ zvyšuje zájem o soutěž.

Hlavní podmínkou bylo, že stavba musí být postavena na území Karlovarského kraje a musí být zkolaudována a uvedena do provozu v období předchozích tří let, tj. od 1. 1. 2019 do 30. 4. 2022, projekty musí být zpracovány za období posledních pěti let, tj. od 1. 1. 2017 do 30. 4. 2022.

Zároveň pořadatelé opět prezentují zachráněné památky v Karlovarském kraji.

Do letošního 21. ročníku o nejlepší stavby a projekty Karlovarského kraje se přihlásilo celkem 24 staveb a 10 projektů.

O titul Stavba roku budou soutěžit stavby i rekonstrukce z celého Karlovarského kraje. Jsou přihlášeny bytové domy, stavby občanské vybavenosti, průmyslové stavby, stavby dopravní, hrad, kostel a další objekty.

V přehlídce projektů jsou k vidění návrhy bytových domů, rekonstrukce nádraží, koupaliště, celnice i studie silnice.

Přihlášené stavby a projekty bude posuzovat odborná porota i laická veřejnost, přičemž veřejnost může vybírat dle svého uvážení na internetu nejlepší stavbu, projekt a památku podle sebe.

Hlasování veřejnosti probíhá na internetu od 18. května do 16. června do 15:00 hodin. Všichni, kteří se zúčastní hlasování ve všech 3 kategoriích, budou zařazeni do slosování o 3 hodnotné ceny – vyhlídkový let, zážitkovou večeři a tematickou zábavnou prohlídku Karlových Varů.

Zdroj: Magistrát města Karlovy Vary, foto: stavbykarlovarska.cz

, ,
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře