Výsledky soutěže Stavby Karlovarského kraje 2021

Soutěž vypisuje Regionální stavební sdružení Karlovy Vary spolu s Karlovarský krajem, Statutárním městem Karlovy Vary a s partnerskými stavebními organizacemi.

Záštitu nad soutěží převzala hejtman Karlovarského kraje, Ing. Petr Kulhánek a primátorka města Karlovy Vary, Ing. Andrea Pfeffer Ferklová, MBA.

Soutěž se bude konat jako nosná akce v rámci Dnů stavitelství a architektury Karlovarského kraje 2021, které budou probíhat ve dnech 17. – 18. června 2021.

Při soutěži „Stavby Karlovarského kraje“ chceme, aby se nejširší odborná i laická veřejnost seznámila s tím, jak je na tom stavebnictví v Karlovarském kraji a které nové stavby zde vznikly a které sepřipravují.

Cílem 20. ročníku soutěže „Stavby Karlovarského kraje“ je prezentovat všechny současné stavby na západě Čech – v Karlovarském kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období předchozích tří let 1. 1. 2018 – 30. 4. 2021.

Zároveň pokračujeme v ukázkách projektů staveb, které jsou připravovány k realizaci (nebo nerealizované) za období minulých pěti let – 1. 1. 2016 – 30. 4. 2021.

Přihlásit je možné i architektonické a urbanistické studie. Tato část je zařazena na základě dlouhodobého zájmu veřejnosti z předchozích ročníků o to, co se bude v regionu do budoucna stavět.

Přihlašovatelem staveb i projektů může být investor, architekt, projektant, zhotovitel stavby, nebo její majitel.

Naším hlavním záměrem při této soutěži je důraz na prezentaci všeho nového, novostaveb a rekonstrukcí budov, veřejných prostor, interiérů staveb, které se v uplynulém období podařilo zrealizovat. Chceme představit přihlašovatele, poděkovat a podpořit investory, architekty, projektanty a stavební firmy, kteří všichni mění podobu Karlovarského kraje. Zároveň letos chceme opět vybrat, představit a ohodnotit nejlepší projektanty a stavbyvedoucí. Za uplynulých 19 ročníků se prezentovalo 516 staveb včetně projektů, které jsou k prohlédnutí na internetu.

Všechny stavby a projekty budou představeny veřejnosti v Karlovarském kraji, nejlepší stavby a projekty vybrané odbornou porotou i veřejností budou prezentovány v tisku a odborných časopisech.

Od 19. 5. 2021 budou stavby a projekty umístěny na webové adrese www.stavbykarlovarska.cz/cz/hlasovani-skk, kde bude do uzávěrky soutěže 18. 6. 2021 do 15:00 probíhat veřejné hlasování o stavbách.

Věříme, že společně s námi budete mít zájem předvést své nové realizace a projekty staveb a dáte spolu s námi signál široké odborné i laické veřejnosti, že architektura, stavebnictví a dobré řemeslo bude vidět i v budoucnu.

Informační leták ke stažení zde (PDF)

Zdroj: Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje

0 0 hodnocení
Hodnocení článku
, ,
Mohlo by Vás zajímat
Nejnovější články
 Upozornění
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložená zpětná vazba
Zobrazit všechny komentáře